Starosta i prezydent rozmawiali o centrum przesiadkowym w Piotrkowie

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 22 października 202043 7408
Na terenie dworca PKS w Piotrkowie Trybunalskim powstanie centrum przesiadkowe. W tej sprawie prezydent Krzysztof Chojniak spotkał się w środę (21.10) ze starostą powiatu piotrkowskiego Piotrem Wojtysiakiem.

Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym, które jest właścicielem dworca PKS. To ono przygotowało koncepcję zagospodarowania tego terenu, a podczas spotkania omawiano, jak będzie wyglądać centrum przesiadkowe. - To miejsce zmieni swoje oblicze i będzie służyło mieszkańcom naszego miasta oraz powiatu – napisał po zakończeniu spotkania na swoim oficjalnym facebookowym profilu prezydent Krzysztof Chojniak.


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_asder ~gość_asder (Gość)25.10.2020 20:15

Starosta tak trzymaj. Widać że masz pomysł i wiarę w to co robisz, w odróżnieniu od innych samorządowców

21


gość_fad ~gość_fad (Gość)23.10.2020 14:59

Super nie tylko drogi ale i dworzec. Tyle dróg w tym roku przebudowywanych, powiat ma rozmach

32


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)24.10.2020 20:17

A wie ktoś może czy bar z pksu został przeniesiony czy zlikwidowany ?

30


gość_dff ~gość_dff (Gość)24.10.2020 12:41

Zabytek i nie wolno zobaczycie sami :)

02


ss ~ss (Gość)23.10.2020 20:15

Taka jest współpraca, Pan Cubała w Radzie Nadzorczej Wodociągi Piotrkowskie, Pan Wojtysiak w Radzie Nadzorczej MZK Piotrków !!!! to dlatego trzeba się odpłacić Panu Chojniakowi i wybudować miastu dworzec z powiatowe kasy - pustej kasy!!!! Zadłużenie gmin Powiatu Piotrkowskiego dla Pana Chojnika to niezła ta WSPÓŁPRACA !!!!!

31


gość_leszek ~gość_leszek (Gość)23.10.2020 20:48

Nie mogę się doczekać jako mieszkaniec gminy dojeżdżający codziennie do Piotrkowa, kiedy to zrobicie wreszcie

40


Asq ~Asq (Gość)23.10.2020 15:21

Wreszcie ktoś się za to dziadostwo wziął w centrum

31


gość_sare ~gość_sare (Gość)23.10.2020 20:01

Bardzo dobra wiadomość, wreszcie będą pasażerowie traktowani jak ludzie.

30


gość_fazi777 ~gość_fazi777 (Gość)23.10.2020 01:17

Powiatowe Centrum Przesiadkowe- śmiech na całą Polskę!
W każdym szanującym się mieście jest.... dworzec autobusowy! To miejsce, które powinno być wizytówką miasta, a nie powodem do wstydu, jak to od lat jest w Piotrkowie. O tym, że władze miasta mają na ten temat ?wywalone?, wiadomo co najmniej od czasów poprzedniej kadencji RM, kiedy to temat był często poruszany podczas posiedzeń zarówno samej Rady, jak i komisji problemowych. Kompletny brak zrozumienia istoty sprawy.
Są miasta, gdzie sprawę rozumie się prawidłowo, i gdzie zadbano zarówno o komfort podróżnych, jak i o wizerunek miasta. Przykłady? Bardzo proszę. Kielce, Krosno, Żywiec, a nawet Balchatów ze swoim całkowicie nowym dworcem koło szpitala.
Dworzec z prawdziwego zdarzenia to nie tylko wygodne stanowiska dla autobusów, ale także toalety, porządna gastronomia, także ucywilizowany handel, dlaczegóz by nie?
Ale czego wymagać od władz miasta, skoro dzisiaj pozwala się dalekobieżnymi autobusom zatrzymywać się na przystankach autobusów miejskich , a także w tak egzotycznych miejscach, jak stacje benzynowe.... Autobus dalekobieżny omija w ten sposób dworzec, wiedzą to dobrze ci wszyscy, których dzieci podróżują komunikacją autobusową do ośrodków akademickich.
Gdyby nasz dworzec był dworcem z przyzwoitego zdarzenia, przewoźnicy pewnie planowaliby obowiązkowe przerwy w podróży właśnie tu, a nie np. przy jakimś tam barze w np. Gomulinie. Wszystko z pożytkiem dla pasażerów, wizerunku miasta, a także lokalnego biznesu.
Dzisiaj dworzec jest zapyzialy podobnie jak całe miasto- brudne i dziurawe. A przecież Piotrków to miejsce z dużym potencjałem- wspaniała historia, wymarzone położenie, a nawet założenia architektoniczne z czytelnym układem śródmieścia, którego może nam pozazdrościć wiele miast, choćby takich jak Bełchatów, Tomaszów, a nawet Łódź.
Tymczasem planuje się nam powiatową prowizorkę, gdzie obok parkingu dla urzędników starostwa będą może ze 2 wiaty przystankowe, jakiś toy- toy, kebab i ... to wszystko.
Nie wspomnę, że autobusów z napisem PKS Piotrków nie uświadczysz na drogach Polski już od paru lat!
Panie Prezydencie! Pora w końcu się obudzić!!!

153


gość102 ~gość102 (Gość)22.10.2020 23:09

Panie Wojtysiak coś się Panu pomyliło zresztą jak zawsze centrum przesiadkowe to zadanie Piotrkowa.Linie Powiatowe leżą a to Pana zadanie budżet Katastroficzny zadłużony po uszy biurokratów tysiące a Pan mamisz ludzi przesiadkami Skąd Pan weźmiesz na to pieniądze Znowu kredyt a może gminy znowu zapłacą? Rzucasz sie z motyką na słońce i jeszcze to nie twoje zadanie Tak to możesz wydawać swoje pieniądze nie nasze publiczne. Czas skończyć z tą propagandą i budowaniem fałszywego wizerunku pod przyszłe posadki. Czas brać się za robote i załatwiać podstawowe potrzeby ludzi np Szpital drogi ale przede wszystkim ratować budżet bo sie wali a nie mamienie ludzi nieswoimi wizjami. No może ludziska najpierw uwierzą ale w końcu zrozumieją i Pana rozliczą Oby zrozumieli szybko bo później za te wizje to tylko mogą płacić

86


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat